PREMIER LEAGUE

2019/2020
POUZE PREMIER LEAGUE

ZDROJ:SPORT.CZ plus doplněno mým komentářem

1.Zápas:Liverpool 4-1 Norwich   datum:9.8 2019                                                                            Fotbalisté Liverpoolu vstoupili do nového ročníku Premier League jasnou výhrou nad Norwichem 4:1. Už po první půli vedli svěřenci německého manažera Jürgena Kloppa 4:0 a zápas měli pod kontrolou. Nováček po pauze jen jednou trefou korigoval výsledek.

Můj komentář:1.Kapitola:Golové hody na Anfieldu                                                                            Zápas s nováčkem neměl překpavit,mezi dalšími zápasy byl i ten z Londýnskou Chelsea v prestižním UEFA Superpohár(nakonec Liverpool vyhrál na penalty),na první gól se nečekalo dlouho,nešťastník Skotský obránce Grant Hanley si po situaci,kdy chtěl odkopnout balon,tak mu se převalil přes nohu a gól byl na světě.Na další gól se čekalo do 19.minuty,kdy Firmino nahrál Salahovi a ten zaklidil míč do brány.2:0.Další branka padla po rohu(a kdo jiný),kterou dal hlavičkář van Dijk(jak,jinak než hlavičkou).3:0.Pak se zranil Alisson(brankář),vystřídal ho Adrian.A před prvním poločasem padl ještě jeden gól,který dal po centru Origi,asitence:Arnold.

Všechne střely na branku Norwiche skončile v brance(Střel:6,na branku:4)Norwich vystřelil na bránu Liverpoolu 7,ale na branku jenom 2.

V druhém poločase korigoval za Norwich Finský kanonýr Pukki.Sečteno podtrženo 4:1 pro Liverpool.

2.Zápas:Liverpool 2-1 Southampton

Druhé vítězství naopak oslavil vicemistr Liverpool, který si odvezl ze Southamptonu tři body za výhru 2:1. Hosty poslal do vedení v nastavení prvního poločasu Sadio Mané, na něj v 71. minutě navázal Roberto Firmino. Zápas v závěru zdramatizovala chyba hostujícího brankáře Adriána, potrestal ji Danny Ings.

Můj komentář:2.kapitola:Ani Adrianova hrubka Liverpool nezastaví

I když nakonec vyhrál Liverpool,první kdo zahrozil byli domácí(Southamton)po rohu se dostal k míči Yoshida,ale Adrian(brankář) byl proti.Když už to vypadalo že poločas dopadne 0:0,tak vypáli Senegalský kanonýr Sadio Mané,1:0 pro Liverpool.Po prvním poločase měl Liverpool převahu,sice vystřeli 5 na bránu, a Souuthampton 6.Ale cestu k brankáři našli jenom 2 Liverpoolské střely,ale pouze 1 střela Southampotu.

Ve druhém poločasu na stadionu St.Mary čekali diváci na branku do 71.minuty,když Firmino rozvlnil síť.Asistence:Mané.Potom v 83.minutě po velikánské hrubce,který rozhrával míč po zemi,trefil Ingse.2:1.Následně mohl vyrovnat Ings,ale jeho střela skončila vedle brány.Sečteno podtrženo 2:1 pro Liverpool.

3.Zápas:Liverpool 3-1 Arsenal

Liverpool doma přivítal Arsenal v souboji celků, které jako jediné v prvních dvou kolech neztratily bod. Skóre těsně před přestávkou otevřel Joel Matip a po pauze se dvakrát trefil Muhammad Salah, když nejprve z penalty potrestal hloupý zákrok Davida Luize a pak zakončil rychlý brejk. Za hosty v závěru pouze snížil Lucas Torreira. Liverpool si připsal dvanáctou ligovou výhru za sebou a stanovil nový klubový rekord.

Můj komentář:3.Kapitola:Anfield?Nedobytná tvrz.

Celý první poločas byly šance na obě branky,Arsenal: šance na střelení gólu měl Pepé,Aubameyang,na straně Liverpoolu:Mané,Salah,Firmino.Ale první gól vstřelil úplně někdo jiný,po rohovém kopu ve 41. minutě se trefil Joel Matip.1:0 pro Liverpool.Liverpool vyslal během první půle na branku 15 střel,ale jenom 2 se dostaly na brankáře(jedna skončila v síťi),Arsenal vyslal pouze 5,ale k brankáři se dostaly 2 střely.

Ve druhém poločase se na gól nečekalo dlouho,David Luiz zatáhl za dres Salaha a penalta byla na světě.Stoupl si k ní Mohamed Salah a nekopromisně dal gól.2:0.V 58.minutě dal druhý gól v utkání Salah po sólo-akci.3:0.Pak už jenom,upravoval v 85.minutě Torreira střelou k tyči.Sečteno podtrženo 3:1 pro Liverpool.

4.Zápas:Liverpool 3-0 Burnley

Můj komentář:4.Kapitola:Hladké vítězství

Hned v druhé minutě měl Wood(útočník Burnley) na kopačkách branku,ale Adrian vyrazil.V 5.minutě měl šanci Salah ale trefil jen tyč.V 22.minutě se objevil v akci zase Salah,jeho střela ale míjela tyč.V 33.minutě Alexander-Arnold centroval míč se otřel o smolaře Wood a vlastní gol byl na světě.1:0 pro Liverpool.Ve 37.minutě po průniku Firmina,Firmino náhl Manému ten zamířil k tyči,2:0.Liverpool měl 1.poločas převahu na branku vystřeli 7 střel a 4 střely našly brankáře(z toho 2 skončily v brance).Burnley vystřelily 3 střely a pouze 1 došla k brankáři.

V 80.minutě si Salah obvodil hráče a nahrál,příjemcem byl brazilský útočník Firmino,3:0.V posledních minutách se zrodily dvě šance.První šanci měl útočník Burnley Jay Rodriguez v 90.minutě,povodil si brankáře Adriana,ale střela mu nesedla.O další minutu měl šanci záložník Liverpoolu Wijnaldum,ale Nick Pope mu vypíchl míč a bylo po šanci.Sečteno podtrženo 3:0.

5.Zápas:Liverpool 3-1 Newcastle

Liverpool na Anfield zmrazil v sedmé minutě svým premiérovým gólem v Anglii bek Jetro Willems, který se uvolnil v rohu pokutového území a přesně zamířil k vzdálenější tyči. Do podobného místa se však po necelé půlhodině hry trefil po pasu Andrewa Robertsona i senegalský kanonýr Mané a vyrovnal.

Ještě do poločasu Mané skóre otočil, když přehodil brankáře a sám doklepl míč do branky. Poslední trefu Liverpoolu obstaral další kanonýr Muhammad Salah, který uzavřel skóre po narážečce s Robertem Firminem. Liverpool dnes dokázal vyrovnat rekord Manchesteru City z roku 2011, když ve 14 zápasech za sebou dal alespoň dva góly.

Můj komentář:5.Kapitola:Salah,Mane Mane and Bobby Firmino.......

První vážná hrozba skončila hned v síťi obránce Jetro Willems obvodil Alexandra-Arnolda.1:0 pro Newcastle.Pak ale pak zaúřadoval Liverpoolský útočný trojzubec,obránce Robertson nahál Manému a ten hezkou střelou střeli branku.1:1.Firmino na polovině hřiště obral hráče Newcastlu a nahrál míč Manému,a už to bylo 2:1 pro Liverpool.V prvním poločase Liverpool drtil Newcastl(e),Liverpool vystřelil 10 na branku,ale jenom 3 našly brankáře(z toho dvě střely skončily v brance).Newcastle vystřelil na branku 3,jenom 1 střela našla brankáře(ještě k tomu ta 1 střela skončila v brance).

Alexander-Arnold vystřelil a Slovenský brankář Dúbravka vyrazil nad tyč.Další šanci měl levý obránce Liverpoolu Robertson,z boku,ale spíš než střela vypadala jako přihrávka a tím pádem Dúbravka nemusel zasahovat.Až v 72.minutě udělal radost Liverpoolským fanouškům útočník Salah rozvlinil síť.3:1 pro Liverpool.Další šanci měl zase Salah,ale branku nedal.Sečteno Podtrženo 3:1 pro Liverpool.Navíc největší konkurent na titul Manchester City ztratil proti nováčkovi z Norwiche.Poměrem-Norwich3-2Manchester City

6.Zápas:Liverpool 2-1 Chelsea

O branky Liverpoolu se v prvním poločase postarali Trent Alexander-Arnold a Roberto Firmino. Za domácí po přestávce už jen snížil N'golo Kanté. Hosté tak stejně jako před rokem vyhráli i šestý zápas v novém ročníku Premier League, což se jim ve dvou sezonách po sobě podařilo jako prvnímu klubu v historii.

"Ale vůbec nic to neznamená. Vyhráli jsme jen pár zápasů, žádnou trofej zatím nemáme," zdůraznil trenér Liverpoolu Jürgen Klopp. "Z pohledu předvedeného výkonu jsme byli lepším týmem. Proto nám také fanoušci po zápase zatleskali," řekl kouč Chelsea Frank Lampard.

Můj komentář:6.Kapitola:Repete Supercapu na Stamford Bridge

Na gól se nečekalo dlouho ve 14.minutě se rozehrával přímý volný kop,ke kterému se postavil Salah,rozehrál na vedle stojícího Alexandra-Arnolda,který nedal Šanci brankáři Chelsea,1:0 pro Liverpool.Pak přisly šance londýnské Chelsea,pak už to vypadalo že je to 1:1,ale systém VAR odhali že jedna přihrávka před gólem byla do offsidu,takže Azpillicueta nebyl zapsán mezi střelce tohoto utkání.V 30.minutě odcentroval Robertson,ten našel ve vápně Firmino a rázem to bylo 2:0.Po prvním poločase měly týmy vyrovnané statistiky,Chelsea vystřelila 4 na branku,ale jenom 1 střela doputovala k brankáři Liverpoolu.Liverpool vystřelil jen 3 střely a dvě doputovaly k brankáři(a obě střely skončily v brance).

V 71.minutě konečně rozveselil fanoušky Chelsea Kante,jenž dal kontaktní gól 2:1.Celý druhý poločas měla převahu.V 90.minutě,ale vyloženou šanci útočník Chelsea Mason Mount,nedal a tím pádem Liverpool zase vyhrál.Sečteno Podtrženo 2:1 pro Liverpool.

7.Zápas:Liverpool 1-0 Sheffield United

Reds se v Sheffieldu dlouho hledali, přesto favority mohl těsně před pauzou poslat do vedení Sadio Mané, ale trefil jen tyč. Hráči Liverpoolu ve druhé půli přečkali několik šancí soupeře a v 70. minutě otevřeli skóre z první střely na branku. Slabší chvilku si vybral gólman Dean Henderson a mezi rukavicemi propustil slabý pokus Georginia Wijnalduma.

Liverpool v Premier League vyhrál 16. utkání za sebou. V případě dalších dvou vítězství úřadující vítězové Ligy mistrů vyrovnají rekordní šňůru Manchesteru City z roku 2017.

Můj komentář:7.Kapitola:Až Wijnaldum prolomil střelecké trápení

V prvním poločase skoro nebyly k vidění žádné šance,šance měly oba týmy,ale gól nepřicházel.Jediná šance,která stála za zmínku,tak ve 44.minutě že Mané trefil tyč.Převahu měl Liverpool,který měl obrovskou převahu v držení míče,Liverpool vystřeli 7 střel na branku,ale ani jedna střela neskončila na rukavicích brankáře,to znamená že stříleli mimo nebo střelu zblokoval obránce.Shefield vystřelil 4 na branku,ale 1 střela našla brankáře.

V 70.minutě se zrodil docela nenápadně záložník Liverpoolu Wijnaldum vypálil a jinak výborný brankář Sheffieldu,který je zde na hostování z Manchestru United,ale střela mu propadla mezi rukama a míč se dokutálel do branky.1:0 pro Liverpool.Ale pak už gólmán Henderson čaroval,vyrazil střelu Salaha,který vystřelil po samostatném úniku.Sheffildský útočník Clarke ve vynikající šanci,přestřelil branku.A tím pádem,sečteno podtrženo 1:0.

8.Zápas:Liverpool 2-1 Leicester

Liverpool ve šlágru kola porazil 2:1 třetí Leicester díky penaltě v nastaveném čase a vyhrál i osmý zápas sezony.

Můj komentář:8.Kapitola:Takhle se hraje správně dokonce,aneb když zkušenosti zachraňují

První šanci měl Firmino,ale přestřelil bránu.Ve 40.minutě,se ale fanoušci na Anfieldu radovali protože Sadio Mané,zamířil k tyči.1:0 pro Liverpool.A u další šance byl zase Mané,ale tentokrát střelil do připraveného Schmeichla.Hra byla vyrovnaná,ale zato Liverpool měl víc střel na branku a to 7,a 4krát se dostala až k brankáři(z toho 1 skončila v síťi),Leicester ani nevystřelil na branku.

V druhém poločase měly šance domácí....Mané,Firmino.Ale gól dali hosté Leicester,gól vstřelil Maddison.Když už to vypadalo na remízu,tak fauloval ve vápně Albrighton Maného.K penaltě se postavil skušený James Milner a proměnil.2:1.Sečteno podtrženo 2:1 pro Liverpool.

9:Zápas:Liverpool 1:1 Manchester United

Fotbalisté Liverpoolu remizovali v nedělním 9. kole anglické ligy na hřišti Manchesteru United 1:1 a poprvé v tomto ročníku nevyhráli. Porážku lídra tabulky odvrátil Adam Lallana až pět minut před koncem.

Manchester United šel do vedení v 36. minutě, kdy Daniel James po individuálním úniku po pravé straně odcentroval na malé vápno a nabíhající Marcus Rashford propálil Alissona Beckera. Favorit mohl vyrovnat těsně před poločasem, branku Sadia Maného však videorozhodčí neuznal kvůli tomu, že si senegalský hráč před střelou zpracoval míč rukou.

Aktivnějšímu Liverpoolu se podařilo vyrovnat až v 85. minutě, centr Andrewa Robertsona propadl malým vápnem na zadní tyč, kde ho za záda Davida De Gey uklidil Lallana. Úřadující šampion Ligy mistrů mohl v nastaveném čase zápas otočit, rána Alexe Oxladea-Chamberlaina e hranice šestnáctky ale skončila těsně vedle tyče.

Můj Komentář:9.Kapitola:Jednou to vyhrávání muselo přestat

První šanci měli hosté z Liverpoolu,když Mané nahrával Firminovi,ale ten pouze nabídl De Geaovi aby si připsal zákrok.Pak přišel moment,na který se velmi upozorňovalo,na útočné polovině Liverpoolu,jeden z obránců Manchestru United,udělal šlapáka na Origi,ale hrálo se dál Walšský záložník Daniel James nacentroval do vápna,kde byl připravený Marcus Rashford.1:0 pro Manchester United.Pak už to vypadalo že je vyrovnáno,ale ukázalo se,že Mané zahrál rukou,takže pořád 1:0.V prvním poločase byla hra vyrovnáná,ale o trošku věčí převahu měl Liverpool,ale střelba byla vyrovnaná jak United i Liverpool vystřelili 4 na branku a 2 skončily u brankáře(z toho jedna střela Manchestru,skončila v brance,tedy gólem).

V druhém poločase se ukázal,zase Rashford,který vystřelil ale bohužel pro něj skončila vedle tyčky.Teď přijde další šance,která už skončila gólem,a byl to střídající hráč Adam Lallana,ale ještě jak k šanci došlo Robertson nacentroval a několik hráčů Manchesteru United mohlo gólu zabránit,ne zabránili a k míči se dostal Lallana.1:1.Liverpool tedy poprvé nevyhrál.Sečteno podtrženo 1:1.

10.Kapitola:Liverpool 2-1 Tottenham

Liverpool v předchozím kole poprvé v probíhající sezoně Premier League ztratil body a nevyšel mu ani úvod dnešního zápasu. Už v po 48 sekundách se totiž prosadil Harry Kane, ale o nejrychlejší gól anglické ligy zdaleka nešlo, rekord od letošního dubna patří s časem 7,69 sekundy Shanu Longovi ze Southamptonu.

Domácí se ale zvedli a po přestávce srovnal Jordan Henderson. O jejich vítězství v repríze finále Ligy mistrů poté rozhodl z penalty Mohamed Salah a v 58. utkání na Anfieldu si připsal 50. branku. Liverpool tak má na prvním místě náskok šesti bodů před druhým Manchesterem City. Tottenham stále venku nevyhrál a je jedenáctý.

Můj Komentář:10.Kapitola:Fanoušek Tottenhamu si už musí říkat:Má to smysl jezdit na venkovní zápasy?

Na první gól se nečekalo dlouho,k odraženému míči se dostal Kane a kdyby tuto šanci nedal tak nevím co tady dělá,ale šanci dal a už v 1. minutě,to bylo 1:0 pro Tottenham.Ve 27.minutě přišly skvělé chvíle brankáře Tottenhamu Paulo Gazzaniga,Salah střílel ale on vyrazil a Firmino se dostal k dorážce,ale i pro tentokrát Gazzaniga zase vyrazil a obránce Tottenhamu odkopl na roh.Pak van Dijk po centru ze standartní situace se dostal na hlavičku,ale zase skvělý Gazzaniga konečky prstů vyrazil.Pak Alexander-Arnold vystřelil z poza vápna a znovu skvělý zákrok Gazzanigy.První poločas měl převahu Liverpool(i když to na skore nešlo znát).Liverpool vystřelil 10 na branku a pět střel doputovalo až k brankáři.Tottenham vystřelil 4 na branku a jenom 1 doputovala k brankáři,ale ta skončila v síťi.

V 50.minutě spálil velkou šanci Son,protože z úhlu nedal gól do prázdné branky.Nedáš dostaneš a tím se řídil Jordan Henderson,který dal gól na 1:1.Pak v 74.minutě fauloval ve vápně Aurier Maného,a penalta byla na světě.Salah se k ní postavil,vystřelil a dal gól 2:1 pro Liverpool.Sečteno Podtrženo 2:1 pro Liverpool.

11.Kapitola:Liverpool 2-1 Aston Vi

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky